„Agusie” – gminny przegląd recytatorski

Ilość wyświetleń: 910


agusie_30 W piątek, 29 kwietnia w naszej bibliotece odbył się Gminny Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków „Agusie”. Dzieci recytowały wiersze znanej pisarki dla dzieci – pani Agnieszki Frączek. Do rywalizacji przystąpili milusińscy z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu, Prywatnego Przedszkola w Starych Bielicach „Happy Days” oraz klas „0” ze szkół podstawowych z Biesiekierza, Świemina i Starych Bielicach.

W konkursie brało udział czterdziestu jeden uczestników. Wszystkie dzieci zaprezentowały się najlepiej jak potrafiły. Co rusz zaskakiwały spontanicznością i otwartością. Po pełnym emocji przesłuchaniu, dzieci i opiekunowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek w postaci pączków i soczków.

Naszym słodkim maluchom przyglądało się przemiłe jury w składzie: Pani Maria Węgrzynek, Pani Alina Składanek oraz Przewodniczący Komisji – Pan Waldemar Maniak. Po burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców.
Pierwsze miejsce zdobyła Iga Sterna z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu, która recytowała wiersz pt. „Konkury”.
Drugie miejsce zdobyła Paulinka Niemczuk ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Zaprezentowała wierszyk pt. „Chłodnia”.
Trzecie miejsce przypadło Natalce Sobierajskiej – reprezentantce Szkoły Podstawowej w Świeminie recytującej wierszyk pt. „Słoń”.

Dziewczynki tym samym zakwalifikowały się do Powiatowego Przeglądu Recytatorskiego dla Przedszkolaków „Agusie”, który odbędzie się już 11 maja w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

„Agusie” przebiegały w miłej i ciepłej atmosferze.
Maluchom gratulujemy odwagi, a zwycięzcom życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu.

/Michalina Jędraszko/